Hayatımız Sürpriz, Hayatımız Stres

Biraz yazdıktan sonra ara vermek zorunda kalmak…

Tekrar nereden başlayacağını bilememek..

Yorgun argın işten gelip yemekti, bulaşıktı, Bilgin Uğur’a zaman ayırmaktı derken, yorgunluktan bayılıp sızmak.

Sanırım blog yazmak bana göre değil dediğim anda Sürpriz bir bebeğin bedenimde büyüdüğünü öğrenmek.

2. çocuğun hiç düşünmediğimiz bir anda geliyor olması, eşimde de bende de büyük bir şok etkisi yarattı.

Ben buhran yaşarken, kontrol sırasında , Canım Doktorumuz Meral Hanımın, “galiba siz rahatınız kaçacak diye üzülüyorsunuz” demesiyle kendimize geldik. Ve artık #kıvanç’a alışmaya hatta heyecanlanmaya başladık. Bilgin kardeşi olacağını öğrendiğinden beri gayet olumlu tavırlar sergiliyor. Merakla ve sabırla kardeşini bekliyor.

Tabi bu süre içerisinde çalışıyor olmak, maddi zorluklar, var olan kredinin Kıvanç Beyin doğacağı ay bitecek olması , doğum izni, doğum parası , uzuuuuun çalışma saatleri vs derken stresli bir hamilelik geçiriyorum.

Neyse ki 2013 yılında çıkan fakat hiç bir iş verenin gebe çalışanına sunmadığı hatta bilmediği ” gebe çalışan 7,5 saatten fazla çalıştırılamaz” kanununu öğrendim. Hemen insan kaynaklarına başvurdum ve gebeliğimin 3. ayı başlarken ancak iznime hak kazandım.

Tabi bu süreçte “annemin” Bilgin’e öylesine bakıyor olması, tüm gün dışarıda oynatması, sadece çikolata ile beslenmesi vs. derken beni oldukça geriyordu.Ve sonunda ani bir kararla yıllık izine ayrıldım. Artık ne olacaksa olacaktı.

Bundan sonra Hem Bilgin Uğur’a hem de Kıvanç’a zaman ayırabileceğim bir işle meşgul olmak istiyorum.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir