₺54,90 KDV Dahil
₺60,00 KDV Dahil
₺45,00
₺49,00
₺45,00 KDV Dahil
₺49,00 KDV Dahil
₺15,00
₺18,50
₺19,00
₺22,00
₺54,90 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
₺19,90
₺25,00
₺24,90
₺29,00
₺36,90 KDV Dahil
₺49,90 KDV Dahil
₺39,90 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
₺69,90 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
₺69,90 KDV Dahil
1 2 >

0-3 Yaş Kitap Setleri Hakkında Tüm Merak Edilenler

 

Anne karnından itibaren bebeğinize kitap okumaya başlayabilirsiniz. Bebeğiniz doğduğu zaman, bebeğin retinası henüz gelişmediği için birbirine kontrast renkleri (siyah-beyaz gibi) daha rahat bir şekilde ayırt edebilir. Bu yüzden, bu dönemlerde siyah-beyaz renkte kontrast renkler tercih edilmelidir. Altıncı aya gelindiğinde, içerisinde büyük tek bir nesne bulunan kitaplara geçiş yapabilirsiniz.

 

Bebeğinizin Dikkatini Nasıl Çekersiniz?

 

Başlangıçta bebeğinizin dikkatini çekebilecek bir şekilde sesli olarak ismini söyleyerek resmi ona gösterebilirsiniz. Kitaptaki nesneyi gösterip, ardından nesnenin gerçeğini gösterebilirsiniz. Böylece bebeğiniz daha fazla görsel uyarıcıyla daha hızlı öğrenecektir. Gösterdiğiniz nesnenin rengini, boyutunu ve şeklini bebeğinize tek tek anlatabilirsiniz. Bütün bunların yanında, bebeğinize bol bol hikaye kitabı, masal kitabı gibi kitaplar okuyabilirsiniz. Böylece bebeğinizin hayal gücü olumlu yönde gelişir ve yeni kelimeler öğrenmesine yardımcı olur.

 

0-3 Yaş Kitap Setleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Hayvanlar

 

Bebeğinize okuyacağınız hikayeler başlangıçta birkaç kelimeden oluşmalıdır. Bunun nedeni, bebeğinizin bu yaş döneminde odaklanma süresi çok kısadır, bu yüzden çok çabuk sıkılacaktır ve cümleleri anlamamaya başlayacaktır. Çocuklar, genellikle içerisinde hayvanların geçtiği hikayelerle daha çok ilgilenirler. İçerisinde hayvan geçen bir hikaye anlatıldığında, bahsi geçen hayvanın çıkardığı sesi ve hareketlerini taklit etmek, öğrenme aşamasını hızlandırır. Böylece çocuğunuzun taklit becerisi de gelişir. Sitemizde bulunan 0-3 yaş kitap setleri bu özelliklere kesinlikle uyar.

 

Sevgi

 

Çocuğunuza anlatacağınız hikayelerinin içerikleri iyilik, güzellik, insan, doğa ve hayvan sevgisini içerecek şekilde olmalıdır. Korkutucu ve üzücü hikayelerden kesinlikle uzak durulmalıdır çünkü bu tür hikayeler çocuğunuzun ruh sağlığını olumsuz yönde etkiler. 0-3 yaş kitap setleri özellikle bu içeriğe sahip olmalıdır. Çocuğunuz için hazırladığımız setlerimizde özellikle buna dikkat edilir.

 

Merak

 

Hikayeye başlamadan önce, çocuğunuzun ilgisini çekecek ve onda merak uyandıracak biçimde giriş yapmalısınız. Bunu ancak resimlerle yapmanız mümkündür. Yani seçtiğiniz kitapta resimler bol miktarda olmalıdır ve çocuğunuzun dikkatini çekecek şekilde renkli olmalıdır. 0-3 yaş kitap setleri içeriğinde resimlerin önemi büyüktür. Çocuğunuz için hazırladığımız 0-3 yaş kitap setlerimizde birbirinden renkli görsellere yer verildi.

 

Dokunma

 

0-3 yaş kitap setleri, çocuğunuzun gelişim alanlarının tamamına hitap edecek şekilde olmalıdır. Bu dönemde üzerinde doku bulunan kitaplar çocuğunuzu dokunma duyusunu geliştirerek, öğrenme ve gelişme aşamasını hızlandıracaktır.

 

Müzik

 

Sesli ve müzikli kitaplar, çocuğunuzun duygusal zekasını geliştirecektir. Böylece öğrenme ve gelişim süreci hızlanacaktır. 0-3 yaş kitap setleri özellikle bu içeriğe sahip olmalıdır. Çocuğunuz için hazırladığımız setlerimizde özellikle buna dikkat edilir.

 

Çocuklar, 0-3 yaş aralığında oral dönemde olduklarından dolayı, bu dönemlerinde her şeyi ağızlarına götürmek isterler. Bundan dolayı, kitap seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli nokta kitabın sert ve sivri uçlara sahip olmamasıdır. Bir diğer önemli özellik ise çocuğunuzu kitabı rahatlıkla kavrayabilir ve taşıyabilir özellikte olmasıdır. Bu yüzden kalın kapaklı kitap terci edilmelidir. . 0-3 yaş kitap setleri özellikle bu içeriğe sahip olmalıdır. Çocuğunuz için hazırladığımız setlerimizde özellikle buna dikkat edilir.

 

0-3 Yaş Kitap Setleri seçiminde dikkat edilmesi gereken hususları kısaca özetlemek gerekirse;

  • İyilik, güzellik, insan, doğa ve hayvan sevgisini içermelidir.
  • İçerisinde çocuğunuzun ilgisini çekecek figürler (hayvan figürleri gibi) bulundurmalıdır.
  • Çocuğunuzun dokunma duyusunu da geliştirebilecek türde olmalıdır.
  • Mümkünse müzik veya ses içermelidir.

 

0-3 yaş kitap setlerimiz, çocuğunuzun duygusal gelişimi ve zeka gelişimine yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır. Yukarıda bahsettiğimiz bütün özellikleri 0-3 yaş kitap setlerimizde bulabilirsiniz. 0-3 yaş kitap setlerimize buradan ulaşabilir, inceleyebilir ve kolayca sipariş verebilirsiniz.