₺45,00 KDV Dahil
₺49,00 KDV Dahil
₺45,00
₺49,00
₺54,90 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
₺54,90 KDV Dahil
₺60,00 KDV Dahil
₺24,90
₺29,00
₺39,90 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
₺69,90 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
₺69,90 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
₺69,90 KDV Dahil
Tükendi
₺45,00 KDV Dahil
₺49,00 KDV Dahil
Tükendi
₺35,00 KDV Dahil
₺45,00 KDV Dahil
1

0+ Yaş Akıllı Kartlar Hakkında Tüm Merak Edilenler

 

Bebeklik dönemi, yani 0-2 yaş dönemi zeka gelişimi açısından son derece önemli bir dönemdir. Bu dönemde çeşitli aktiviteler, bebeğin zeka gelişimini olumlu yönde etkiler. Anne ve babaların, bebeğin bebeklik dönemini verimli bir biçimde geçirmesini sağlamaları ve bebeğin zeka gelişimine katkı sağlamaları gerekir. Bilindiği gibi, bebeğin ilk sosyal davranışı annesine olan bağlılığıdır. Yani bebeklerin sosyal açıdan becerileri oldukça kısıtlıdır. Bundan dolayı iletişim olarak tek bir yöntem kullanırlar, o da ağlamaktır.

 

Bebekler ağladıkları zaman onunla ilgilenmek gerekir, hatta her ağladıklarında bunu yapmak gerekir. Bebekliğin ilk aylarında ağlamaları duygusal anlamlardan uzaktır. Yani bu dönemlerde ağlamalarının sebebi fiziksel ihtiyaçlarının olmasıdır. Burada önemli olan, anne ve baba ilgisinin düzeyli ve tutarlı olmasıdır. İhtiyaçları yeteri kadar karşılanan bebeklerin çevrelerine karşı güven duyguları olumlu anlamda gelişmeye başlar.

 

Oyunun Bebeğin Gelişimi Üzerindeki Etkileri Nelerdir

 

Bebeklik döneminde öfke, korku, heyecan dışındaki her şey oyun anlamına gelir. Oyun bu dönemde, bebek için çevreyi tanımak ve haz almak için vardır. Bebeklik döneminde yani 0-2 yaş aralığında bebek kesinlikle televizyondan uzak tutulmalıdır. Televizyon, bebeğin zeka gelişimini olumsuz yönde etkiler. bebekler ilk 2-3 aylarında oyun faaliyeti olarak sese doğru yönelir, yakınındaki nesneleri yakalamaya çalışır, hoşuna giden durumlarda tepki verirler.

 

Faydalı Bir Etkinlik Nasıl olmalıdır?

 

Bebeklerin hareketleri arttıkça, bu hareketlerinin üzerindeki kontrolleri de artar. Belirli bir zamandan sonra tanıdığı durumlara gülerek, cıvıldayarak tepki göstermeye başlarlar. Çevrelerindeki nesneleri ve oyuncakları almaya çalışarak onları tanımaya çalışır. Bu tepkileri kendiliğinden meydana gelir. Genellikler kendisine yakın olan nesneleri tutarak ağızlarına götürmek isterler. Bebeklerin oyun sayesinde sosyal ilişkileri gelişir, kendini tanır, gücünü ve sınırlarını tanır, duyuları ve becerileri gelişir.

 

0+ Yaş Akıllı Kartlar Nedir?

 

Bilindiği gibi, görseller ile desteklenen oyunlar bebeklerin zeka gelişimi üzerinde önemli rol oynarlar. Görseller sayesinde yeni bilgiler çok daha hızlı öğrenilir. Görsellerle öğrenilen her bilgi, çok daha kalıcı olur. Bundan yola çıkarak bebekler için çeşitli özelliklerdeki ve işlevlerdeki 0+ yaş akıllı kartlar geliştirildi. Bu kartlar sayesinde bebeklere kavramlar görsellerle tanıtılır, bebeğin karttaki görsellerin ve renklerin öğrenmesi olumlu yönde desteklenir. Özellikle konuşma çağına gelen bebek için, bebeğin kolaylıkla konuşabilmesini sağlar.

 

0+ Yaş Akıllı Kartlar Nasıl Kullanılır?

 

0+ yaş akıllı kartlar, bebeğinize yeni kavramları tanıtmak amacıyla sizler için tasarlandı.

0+ yaş akıllı kartlar aşağıdaki gibi kullanılmalıdır:

  • Her gün belirli bir saatte bebeğinizin karşısına oturun.
  • Kategorilere göre sıraladığımız 0+ yaş akıllı kartlar ile üzerinde yazan kavramları bebeğinize göstererek sesli bir şekilde söyleyin.
  • Bütün kartları bu şekilde sırasıyla bitirin.
  • Sonra bir başka kategoriye geçin.

 

0+ Yaş Akıllı Kart Çeşitleri Nelerdir?

 

0+ yaş akıllı kartlar, bebekleriniz için özel olarak tasarlanmıştır. Kartları sizler için 0-6 aylık bebekleriniz için ayrı, 6-12 yaş bebeklerin için ayrı olarak tasarladık.