₺49,90
₺59,90
₺62,00
₺69,90
%11 İndirim
%11İndirim
Ücretsiz Kargo
₺34,90 KDV Dahil
₺49,90 KDV Dahil
₺34,90
₺49,90
₺34,90
₺49,90
₺39,90
₺55,00
₺45,00
₺59,90
₺34,90
₺49,90
₺34,90
₺49,90
₺139,00
₺199,00
%30 İndirim
%30İndirim
₺45,00
₺55,00
%18 İndirim
%18İndirim
Yeni Ürün
₺45,00
₺55,00
%18 İndirim
%18İndirim
Yeni Ürün
1 2 >

8+ Yaş Kitap Setleri Hakkında Tüm Merak Edilenler

 

Kitaplar bize farklı dünyaların kapılarını açan, keyifli bir yolda güvenle ilerlememizi sağlayan en kıymetli araçlardır. Kitapların öneminin bilincinde olan siz değerli alıcılar için 8+ yaş kitap setleri hakkında bilgiler, nasıl seçilmesi gerektiği, ne gibi faydalar sağladığı, nasıl özellikte olması gerektiği hakkında fikir edinmenizi sağlayarak sitemizde bu hizmetlere yer vermekteyiz.

 

8+ Yaş Çocukların Özellikleri

 

Sitemizde yer alan kitaplar, yarınımızın büyükleri olan çocuklarımız için özenle hazırlanmıştır. hazırlanırken, çocuklarımızın bütün gelişim alanlarının özellikleri ele alınarak onların ilgi, istek ve ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte olmasına dikkat edilmiştir.


-Bilişsel gelişim özellikleri; Öğrenmenin en hızlı olduğu dönemdir, zır kavramları, nesnelerin hacim sayı gibi özelliklerini öğrenmeye başlarlar. Canlı - cansız ayrımı yaparlar ve doğayla ilgili konuları anlamaya başlarlar. İlişki kurma pratik çözümler üretme ve sebep sonuç ilişkisi kurma becerileri gelişir.
-Dil gelişimi; Kelime hazineleri oldukça genişleyen çocuklarımızın, zihinsel gelişimlerine paralel şekilde dil gelişimleri de hız kazanmıştır. Duygularını ifade edebilirler, konuşmaktan ve küçük tartışmalara girmekten hoşlanırlar.
-Fiziksel gelişim; Bu yaşta küçük kaslar gelişmeye devam etmektedir. El - göz koordinasyonları tam gelişmediğinden dolayı resim çizme ve düzgün yazı yazma gibi etkinliklerde zorluk çekebilirler. Ayrıca görme yetenekleri de tam gelişmediği için küçük puntolu yazıları okumakta güçlük çekerler.
-Sosyal gelişim; Esnek düşünme becerileri gelişmekle beraber paylaşma bilinci de artış göstermektedir. Benlik saygıları gelişir ve kendilerini başkalarının yerine koyabilmeye, kendilerini değerlendirmeye başlarlar.


Hizmetinize sunduğumuz 8+ yaş kitap setleri ile bu becerilerin kazanılmasında ve desteklenmesinde oldukça büyük katkı sunacaktır.

 

Kitap Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Çocuklarımıza fayda sağlamaları için belli özellikleri dikkate alarak hazırladığımız kitaplarda seçim yaparken dikkat etmeniz gereken hususlar vardır;

 

  • Kitaplarda Türk dilinin ve yazım - noktalama kurallarının doğru kullanımına dikkat edilmiş olmalı.
  • Çocukları kısıtlamayan, yaratıcı düşünceye teşvik edici kitaplar seçilmeli.
  • Kitapların yazıları okunaklı ve uygun boyutta olmalı.
  • Kitap kolay yıpranmamalı ve kaliteli malzemeden yapılmış olmalıdır.
  • Kültürün taşıyıcısı ve yeniyi anlatan öğreten kitaplar olmalıdır.

 

Bu ve daha birçok noktaları dikkate alarak hazırladığımız kitapları sitemizden temin ederek çocuklarınıza güzel bir hediye verebilirsiniz.

 

Çocuk ve Kitaplar

 

Sitemizde yer alan 8+ yaş kitap setleri ile çocuğunuzun yaşına ve ilgi alanına uygun, onda heyecan uyandıran, çocuğun üslubuna uygun, ruh sağlığına zarar vermeyecek, olumlu örnek olacak ve çocuğun sadece keyifli vakit geçirmesine değil öğrenmesine de katkı sağlayacak kitaplardan temin edebilirsiniz.

 

Okuma Alışkanlığı

 

Yukarıda verdiğimiz özellikleri dikkate alarak alacağınız kitaplar ile çocuğunuza küçük bir kütüphane oluşturmak okuma alışkanlığı kazandırma noktasında oldukça yararlı olacaktır. Tamamen onun yaş düzeyine, gelişim özelliklerine ilgi ve isteklerine hitap eden bu kitaplar onun ilgisini çekerek, haşır neşir olurken kitap sevgisini de kazanacaktır.

 

Kitap Setleri

 

Sitemizde her yaş grubu için ayrı kitap setleri bulunmaktadır. 8+ yaş kitap setleri kategorisinde doğayla hayvanlarla, ülkemizle, iz bırakan kişilerle ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili kitap setleri yer alırken, hikaye setleri, zeka setleri, görsel dikkat setleri gibi pek çok çeşitte setler de yer almaktadır.