₺19,90
₺25,00
₺45,00
₺49,00
₺45,00 KDV Dahil
₺49,00 KDV Dahil
₺19,50
₺22,00
₺19,00
₺22,00
₺38,90 KDV Dahil
₺40,00 KDV Dahil
₺26,00
₺36,00
1 2 3 >

3+ Yaş Puzzle ve Kitaplar Hakkında Tüm Merak Edilenler

 

3+ yaş çocuğumuzun dil ve zihinsel gelişimini desteklemek için 3+ yaş puzzle ve kitaplar eşi benzeri olmayan bir hazinedir. Çocukların bu dönemde dikkat süreleri kısadır. Dikkat sürelerini uzatmak ve hatırlama becerilerini geliştirmek için okuduğumuz hikayeler ile ilgili ona sorular yöneltebilir, hikayede geçen olaylar hakkında onunla sohbet edebiliriz. Önceden okuduğumuz hikayeler hakkında aklında kalan bir bölümü anlattırmak ve ve önemli birkaç kelimeyi açıklamak da çocuğun bu becerilerini geliştirmeye fayda sağlayacaktır.

 

Nasıl Kitaplar Seçmeliyiz? 

 

3+ yaş puzzle ve kitaplar aslında belli bir konu içermekten ziyade nesne veya kavram tanıtan kitaplardır bu nedenle çocuğun ilgisini çekecek nitelikte tasarlanmalıdır.

  • Kitaplar eline alabileceği ve rahatça tutabileceği boyutlarda olmalıdır.
  • Kolay yırtılmayacak ve yıpranmayacak malzemeden tasarlanmalıdır.
  • Kitapta onun dünyasında bulunan tanıdığı resimler olmalıdır.
  • Bol resimli ve parlak olmalıdır.
  • Resimlerin altında onunla ilgili kısa yazılar olmalıdır.

 

Çocuklar kitapları dokunarak, dinleyerek, resimleri inceleyerek ve sizi taklit ederek keşfeder. Ebeveynler olarak kitap seçimini kendi isteklerimiz doğrultusunda değil, çocuğun ilgisini çeken ve geliştirmesi gereken yönler doğrultusunda seçmek daha doğru ve yararlı olacaktır.


Bu noktada Fibroidanne.com sitemizde bulunan 3+ yaş puzzle ve kitaplar başlığı altından çocuklarımız için hazırladığımız birbirinden renkli, eğitici ve eğlenceli kitaplara ulaşabilirsiniz.

 

İlgilerini Kitaplara Çekmek İçin Neler Yapabiliriz?

 

Çabuk sıkılan, dikkati dağılan çocuklarımızın gelişimlerini desteklemek ve ilgilerini çekmek için farklı yöntemler kullanarak kitapların dünyasına katılmalarını sağlayabiliriz. Bu yöntemler;


- Tekdüze ya da abartılı ses tonu yerine kitaba uygun ses tonu ve mimikler kullanmamız onu hem eğlendirecek hem de ilgisini çekecektir.
-Kitapta geçen yazı ve resimlerle ilgili kostüm/aksesuar kullanmak ilgisini çekecek ve hafızasında yer etmesini sağlayacaktır.
-Kitabı okurken kuklalardan yararlanmak da ilgisini çekerek öğrenmesini kolaylaştıracaktır.
Fibroidanne.com yarınımızın büyükleri olacak güzel çocuklarımız için hazırladığı 3+ yaş puzzle ve kitaplar ile çocuklarımızın dünyasına renk katabilir ve eğlendirirken öğrenmelerini sağlayabiliriz.

 

3+ Yaş Çocuklar ve Kitaplar

 

Kitaplarla bağ kurulmaya başlanan bu dönemde çocuklar sayfalara dokunarak, bizi dinleyerek, resimleri inceleyerek öğrenirler. Öğrendiklerini taklitlerimizi yaparak ya da kendilerini en iyi ifade ettikleri oyun yöntemiyle bize sunarlar. Sevdikleri kitabın tekrar tekrar okunması onları mutu eder. Ayrıca kitabı okurken kucağımızda olması aradaki güven duygusunu ve bağı güçlendirecektir. Bu dönemde kitaplarla tanışan çocuk ileriki dönemlerinde okuma alışkanlığını daha kolay kazanacaktır.

 

Puzzle İle Oynamanın Faydaları

 

Puzzle birçok gelişim alanına hitap eden ve çocukların gelişimlerini desteklemek için vazgeçilmez bir oyun türüdür. Parça-bütün ilişkisi kurma becerilerini, görsel ve uzamsal zekalarını uyararak destekler. şekil-zemin, parça-bütün ilişkisinin yanı sıra çocukların ince kas motor becerilerini ve el-göz koordinasyonlarını güçlendirmek için katkı sağlar. Bir bütün oluşturma çabası içerisinde olan çocuklar düşünme ve problem çözme becerilerini de ilerletmiş olur.

 

3+ Yaşa Göre Puzzle Seçimi

 

Bu yaş çocukları için 4-12 parçalı puzzle uygundur. Puzzle da bulunan resimler çocuğun garipsemeyeceği, günlük yaşamında karşılığını bulabileceği ve onun dünyasından resimler olmalıdır. Fibroidanne.com' un hazırlamış olduğu bu sevimli oyun aracı çocuklarımızın vazgeçilmezlerinden olacaktır.