• Haziran 17, 2021

  Şehir hayatında yaşamını sürdüren çocuklar doğa ile bağlantısını koparıyor. Kapalı ortamlarda teknoloji ile iç içe yaşamanın gerek psikolojik gerekse sağlık açısından birçok olumsuzlukları vardır. Doğada gelişin olayların gözlemlenmesi, hayvan ve bitkilerle iletişim gelişim çağındaki çocuklara ruhsal yönden olumlu etkiler sunar. Beceri kazanımları artar. Sosyal ilişkileri güçlenir.

  teknoloji kullanımı ve çocuklar
 • Haziran 11, 2021

  Sosyallik kazandıran oyunlar, kişiyi hem topluma karşı hem de kendi iç dünyasında geliştirmek için yararlı ve eğlenceli olur. Bu sayede oyunlar, kişiler ile beyne faydalı olmuş olurlar.

  sosyallik için oyunlar
 • Haziran 09, 2021

  Oyunlar oynayarak matematik yeteneğini geliştirmek isteyenler için birçok zeka oyunu bulunuyor.  Aşama aşama ilerleyen oyunlar, her aşamada daha da zorlaşarak beynin çalışmasını ve matematiğin gelişmesini sağlıyor. Sizler için hazırlamış olduğumuz zekâ oyunları, matematik yeteneğinizi geliştirmeniz için oldukça yararlı olacaktır. İşte sizler için matematik yeteneğinizi geliştiren zekâ oyunlarımız;

  matematik geliştiren zeka oyunları
 • Haziran 08, 2021

  Zekâ oyunları, evlerinizde çocuklarınız ile birlikte hem keyifli vakit geçirmek hem de çocukların gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla tercih edilen oyunlardır. Zekâ oyunları bireysel oynanıldığı gibi 2, 3, 4, 5 ve hatta daha fazla kişiyle de oyananabilir. 
  Zekâ oyunları, gelişim çağındaki çocuklar için oldukça faydalı oyunlardır. Sizlerde çocuklarınızın gelişimine zekâ oyunları ile katkı sağlayabilirsiniz. Sadece çocuklarınız için değil kendi gelişiminiz içinde bu tür kutu oyunlarını tercih edebilirsiniz. Oyunları oynadıkça özgüveniniz yerine gelecek bununla birlikte ailenizle birlikte keyifli bir zaman geçirmenin tadına varacaksınız.

  iki kişilik zeka oyunları
 • Haziran 07, 2021

  Yeni kelimeler öğrenip, kelime dağarcığınızı geliştirmek istiyorsanız bunu oyun oynayarak kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Son zamanlarda oyun oynayarak kelime haznenizi genişletecek birçok uygulama üretilmiş durumda. Bu uygulamalar farklı şekillerde tasarlanmış olsa da amaçları yeni kelimeleri insanlara öğretmektir. Hem eğlenmek hem de kendinizi geliştirmek isterseniz sitemizde yer alan sizler için araştırdığımız kelime oyunlarına göz atabilirsiniz.

  Kelime Dağarcığı geliştiren oyunlar
 • Haziran 04, 2021

  DEHB hastalığı "Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu" demektir. DEHB hastalığı genellikle çocuklarda görülür. Çocuk grubunda ise daha çok 1 ile 5 yaş aralığında görünen bir hastalıktır. DEHB hastalığına sahip olan çocuklar dikkatini toparlamakta, bir şeye, bir oyuna odaklanmakta ve yerlerinde durmakta zorlanabilen çocuklardır. Bu hastalığa sahip olan çocuklar sadece ev değil, okul hayatlarında da oldukça sorun ile karşı karşıya kalabilmektedir.

  DEHB Hakkında Tüm Bilinmeyenler
 • Mayıs 31, 2021

  Çocukların enerjisi genellikle çok yüksek seviyede olur. Öğrenme içgüdüleri onları sürekli bir aktiviteyle başbaşa bırakır. Bir aktivite ya da ilgi alanı bulamayan çocukların enerjileri çok belirgin şekilde düşer. Ebeveynlerin iyi bir alternatif çözüm bulamaması çocukların bıkkın bir süreç yaşamasına neden olur.

  Bıkkın Çocuklar Ve Tükenmiş Ebeveynler
 • Mayıs 28, 2021

  Gözlerini açtığı andan itibaren bebeğiniz dünyayı sizden öğrenir. Anne karnında duymaya başlayan bebeğiniz, dünyaya geldikten sonra ağlayarak sizinle iletişim kurar. Zamanla bebeğinizde alıcı dil daha sonra da ifade edici dil gelişir. Dil gelişiminin temelleri 0-2 yaş arasında atılır ve sanılanın aksine dil gelişimi doğal bir süreç değildir, ebeveynlerin desteğine ihtiyaç vardır. Bunun için bebeğinizle doğumdan itibaren tensel ve sözlü temas halinde olmak oldukça önemlidir.

  bebeklerde dil gelişimi
 • Mart 02, 2021 Genel

  Dikkat eksikliği , çocuğun ya da bireyin bir konu üzerinde yoğunlaşamamasıdır. Çoğunlukla aileler ilaçla tedavi istemezler ki bu konu da gerçekten haklılar.Çocuklarında dikkat eksikliği olduğunu düşünen ebeveynlere ,sitemizde yardımcı olacak pek çok önerimiz var. Dikkat Dağınıklığı Yaşayan küçüklerimiz için çok çeşitli ürün yelpazesi ile yardımcı olmaya çalışıyoruz. Özellikle okul öncesi ve ilkokul çağlarında ortaya çıkan dikkat dağınıklığı yaşayan ailelerin bir telefon kadar yakınındayız.

  zeka oyunları blog yazıları