Dixit ( Hayalini Anlat)
Dixit ( Hayalini Anlat)
Dixit ( Hayalini Anlat)
Dixit ( Hayalini Anlat)
Dixit ( Hayalini Anlat)
Dixit ( Hayalini Anlat)

Dixit ( Hayalini Anlat)

İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺299,90(KDV Dahil)
İndirimli : ₺239,90(KDV Dahil)

:

 

Her resim bir hikaye anlatıyor - bakalım sizin resminiz ne hikaye anlatacak?

Dixit hayal gücünüzün hikayeyi ortaya çıkarıverdiği hoş resimler içeren yaratıcı bir tahmin çalışmasıdır. Ödül almış bu oyunda oyuncular rakiplerine blöf yapmak ve hikayenin hangi resimle eşleştiğini tahmin etmek için kartlarındaki düşsel resimleri kullanacaklar. Doğru tahminde bulunmak mücadelenin yalnızca bir bölümüdür. Daha fazla başarı için diğer oyunculara hikayenin sizin resminizi anlattığına karar verdirtmek zorundasınız!

 
Her turda anlatıcı kişi kartındaki resimle eşleşen kısa bir cümle veya kelime söyler. Sonra her bir oyuncu söylenenle en iyi eşleşen kartını seçer. Anlatıcı kısacık hikayesini söylediğinde diğerleri anlatıcının hangi kartı düşündüğünü tahmin etmelidir. Anlatıcının kartını doğru tahmin ederseniz oyun alanında ilerlersiniz. Diğerlerini bu hikayeyle en iyi sizin kartınızın eşleştiğine ikna ederseniz daha da ileri gitme şansınız olur.

Dixit aynı dili paylaşan hemen hemen herkesin birlikte oynayabileceği olağanüstü basit bir oyundur. Birbirinden güzel 84 çizimin oluşturduğu bu masalsı seri hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından anlaşılabilen kuralları ile Dixit hayal gücü olan herkese çok çekici gelecektir. Dixit' in 2010 da oyun tasarımı için verilen Spiel de Jahres ödülünü almış olması şaşırtıcı değil; Dahice ve basit, güzel ve yaratıcı veeee herkes için eğlenceli!

Almanya'da üretilmiştir.
 
 
ÜRÜN KARTI
YAŞ  8 - 99
OYUNCU SAYISI  3 - 6
KUTU İÇERİĞİ  1 Oyun Alanı (puanlama yolu)
 84 adet kart
 36 adet 6 farklı renkte sayı kartı
  6 adet farklı renkte ahşap tavşan
BECERİLER  Sözel ifade, hayal gücü, soyut düşünme.
KUTU BOYUTLARI  27,5 x 27,5 x 5,5 cm
AĞIRLIK  762 gr
BARKOD  3558380036036


Benzer Ürünler